תזונה בגיל המעבר

הרבה אנשים חושבים כי אורח חיים בריא משמעותו, לא להשתולל  עם הקלוריות ולהכנס לדיאטה בכל פעם שאנו עולים במשקל. האמת היא אחרת לגמרי: אורח חיים בריא זה יותר מלרדת כמה ק"ג במשקל, וזה יותר מסגנון חיים המערב פעילות גופנית, תזונה נכונה והרגלים בריאים.

אם תשמרו על גוף חטוב, פעילות גופנית וגוף חטוב, הרי ברור שתרגישו טוב. אבל ההבנה לגבי אורח חיים בריא היא עמוקה יותר. היא מתמקדת בהבנה בחשיבות הבחירות התזונתיות שאנו עושים לאורך חיינו. ההבנה הזו מרכיבה את הבריאות הנפשית, הרגשית והפיסית שלנו בשנותינו הצעירות והבוגרות.

כאשר מגיע הגיל שבו מתחילות מחלות "לקפוץ" על האדם, בהחלט רצוי להבין מה מקורן ולמה הן באו. רוב האנשים אינם מודעים לכך שגופנו בנוי מהחומרים שאנו מכניסים אליו: מזון, מים והאויר שאנו נושמים. כל אלו צריכים להיות נקיים מרעלים וכימיקלים שונים. הרכבי המזון שאנו בוחרים מרכיבים את מבנה התא והכימיה הבונה או הורסת את חיינו.

זוהי רפואה מונעת במיטבה, ולו ניתן היה להעביר ידע זה דרך מסגרות לימוד רגילות, אחוזי התחלואה הרחבים בחברה היו יורדים פלאים. היתרונות שבאורח חיים בריא

 -Well being
לאורח חיים בריא יש השפעה על אורך ימי חייכם. אורח חיים מודע  מפחית את הסיכונים למחלות שונות ובשל כך ניתן לראות כי סטטיסטית אנשים המנהלים אורח חיים בריא יותר זמן ארוך יותר.
המודעות לאורח חיים בריא תחסוך לכם כסף רב משום שלא תצטרכו לרכוש תרופות יקרות למחלות הנובעות מאורח חיים קלוקל או מהגברת הסיכון למחלות אלו, יאפשר לילדכם עתיד טוב יותר, עם אפקט סביבתי חזק.

זהו סוג אחר, מתקדם יותר של לקיחת אחריות למה שקורה לנו בחיים. קל יותר להאשים דברים חיצוניים, ולפעמים זה גם נכון. עדיין, שימוש נכון ביכולות ונתוני הגוף מבחינה בריאותית, ממש כפי שעושים בספורט יכול למנוע ואף לשפר נתונים בריאותיים ירודים, או לייצר שיפור בחולשות קיימות ואף למנוע התפתחות של חולשות אלה למחלות.